Nucleofill
Innowacyjny lifting na poziomie komórkowym
Polinukleotydy to małe fragmenty kwasów nukleinowych DNA i RNA, które występują we wszystkich organizmach. Polinukleotydy mają zdolność przestrzennego przyłączania dużej ilości cząsteczek wody, zwiększając nawilżenie tkankowe, wpływają także na wzrost liczby i aktywność fibroblastów, czyli najważniejszych komórek odpowiedzialnych za ciągłą odbudowę wielu składników skóry. Poza tym pełnią też ważną funkcję w zwalczaniu wolnych rodników oraz hamują fotostarzenie, skutecznie zabezpieczając skórę przed ekspozycją na słońce.
NucleoFILL jest innowacyjnym zabiegiem, który wykorzystując dobroczynne właściwości polinukleotydów, działa na trzech poziomach, pobudzając skórę do odbudowy.
Zabieg ze względu na różnorodność protokołów zabiegowych można wykonać u wszystkich pacjentów – niezależnie od wieku i rodzaju skóry. Można go stosować jako profilaktykę oraz jako zabieg „naprawczy” i anti-aging.
Przebieg zabiegu
Zabieg przeprowadzany jest przy użyciu cienkiej igły. Produkt podaje się w specjalnie wyznaczonych punktach twarzy w jej środkową i dolną część – po 5 nakłuć na jedną stronę twarzy. Punkty te są bezpieczne, ze względu na małe prawdopodobieństwo występowania tu naczyń krwionośnych i nerwów.
Procedura nie jest bolesna, Podczas zabiegu odczuwalne jest lekkie mrowienie i rozpieranie. Znieczulenie nie jest konieczne.
Ilość i częstotliwość zabiegów
W celu uzyskania najlepszych efektów najlepiej wykonać serię 3 zabiegów co 3-4 tygodnie.
Po wykonanej serii, rekomendowane jest zrobienie tzw. zabiegu „przypominającego”, podtrzymującego efekty terapii – wykonuje się go co 4 do 6 miesięcy.
Tak jak w przypadku innych zabiegów biostymulacyjnych, rezultaty narastają z czasem w miarę wykonywania kolejnych zabiegów. Jest to związane z następującą systematyczną przebudową i regeneracją skóry. Substancje podane w preparacie dają bowiem skórze sygnał do rozpoczęcia procesu odnowy komórkowej.
Nucleoofill Medium
Nucleofill Strong
Nucleofill Eyes
- utrata elastyczności i objawy starzenia
- skóra odwodniona, wymagająca dogłębnego nawilżenia
- skóra niedotleniona, pozbawiona blasku narażona na stres oksydacyjny
- rewitalizacja skóry i poprawa jej elastyczności
- redukcja wiotkości skóry – lifting
- terapia fotostarzenia i fotouszkodzeń
- regeneracja skóry
- poprawa nawilżenia skóry
- profilaktyka przeciwstarzeniowa
- ciąża i laktacja
- choroby autoimmunologiczne
- schorzenia ogólnoustrojowe niewyrównane
- choroby nowotworowe
- iniekcje skóry, aktywna opryszczka
- Należy zmyć makijaż
- Nie należy pić alkoholu, kawy i pobudzających napojów
- Nie należy nadużywać wysiłku fizycznego
- Nie należy zażywać leków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych i innych nieprzepisanych przez lekarza
Należy unikać przebywania w wysokiej temperaturze (sauna, solarium), która nasila rozkład preparatu przez hialuronidazę. Nie należy samowolnie rozmasowywać miejsc podania preparatu, chyba że lekarz zaleci inaczej. Zalecane jest picie dużej ilości wody w celu nawodnienia wprowadzonego materiału oraz unikanie ekspozycji na słońce.
Powikłania po zabiegu występują rzadko i dotyczą głównie:
- przejściowy obrzęk skóry i tkanki podskórnej, rumień, grudki obrzękowe, ból, tkliwość, świąd, wybroczyny, zasinienie w miejscach iniekcji
- zgrubienie w miejscu wprowadzenia preparatu przez kilka tygodni
- bardzo rzadko wylewy krwawe, krwiaki, zatory w obrębie naczyń krwionośnych i limfatycznych, tworzenie się ziarniniaków